Opening Monumentendag Engelen + Slag om Engelen 2015 -- beeld kerk 2021 -- concert Los del Bosque 2022
Opening Monumentendag + Slag om Engelen - 13 september 2015
+ 24/9/2021 onthulling 3D-geprint beeld/maquette van de Oude Lambertuskerk Engelen
+ 20/2/2022 concert Los del Bosque 2022 in de Oude Lambertuskerk
Wethouder Huib van Olden opende Mounumentendag in Engelen, bezocht samen met 3 collega-wethouders uit Sint-Michielsgestel, Vught en Heusden, en Herman van de Kamp (Heer van Engelen) de kampementen, nam met hen deel aan een behandeling door chirurgijnen en volgde de Funny Battle (uitbeelding van een veldslag met spelers uit verschillende perioden onder leiding van en met uitleg door "commandant" Waltherus van Meer).
Later was hij ook toeschouwer bij de uitbeelding van de Slag om Engelen zoals die in de 17e eeuw (80-jarige oorlog) plaatsvond. De Spanjaarden werden toen door de Staatse troepen verslagen en verjaagd.
Vooraf volgde hij samen met de drie andere wethouders en genodigden een lezing van Rob Gruben (BAAC) over de Slag om Engelen en de eerdere mislukte pogingen (Philips von Hohenlohe, Maurits) om Engelen en Den Bosch te veroveren. Niet Leeghwater maar Jacques Prempart bedacht de rosmolens om het gebied binnen de circumvallatielinie leeg te pompen. Gruben besprak ook de rol van fort Crèvecoeur dat aangelegd is op de plaats van het gehucht Vooren en de verdedigingswerken daar en in Engelen. De restanten ervan zijn in de eeuwen erna geleidelijkaan opgeruimd.
zie ook de Monumentendag op 13 sept. in de buitengebieden, oa Vught en Berlicum.
zie ook de opening in Den Bosch en de rondgang aldaar langs een aantal monumenten.
zie evt ook Muziek op de Dieze tgv Engelen 1200
(c) Gerard Monté 2015
-----
+ 24/9/2021 onthulling 3D-geprint beeld/maquette van de Oude Lambertuskerk Engelen
....
(c) Gerard Monté 2021
-----
+ 20/2/2022 concert Los del Bosque in de Oude Lambertuskerk
Irene Koster zang en Harry Boekwijt gitaar brachten tijdens een Muziek op zondagmorgen-concert Spaanse liedjes.
Daar was veel werk van de Spaanse dichter Federico García Lorca bij.
Inleidster Carina luidde de kerkklok ten teken van het begin van het concert. Zij las uit Korintiërs en vertelde over het programma en over de liedjes van liefde, verlies, verdriet en eenzaamheid. Harry Boekwijt speelde luit en gitaren, Irene zong met veel inleving over die gevoelens.
Het programma begon met het gezamenlijk zingen van het lied Liefde doet ons mensen leven en eindigde met het lied Sjaloom, begeleid door Mieke Morgenstern op orgel.
Na afloop was er koffie en gelegenheid tot ontmoeting.
info kerk Engelen
(c) Gerard Monté 2022
-----