Theatergroep BLUV speelt Hamlet - in het Kruithuis bij STOK - 29 augustus 2018
Theatergroep BLUV speelt Hamlet - in het Kruithuis bij STOK - 29 augustus 2018
+ foto's van Moeder Courage - 2014 + Agnes B. in 2016
+ 21/6/2019 Oorlogstuig (over Roosje Glaser) - op het terrein van de Graafse Akker - première
-----
Theatergroep BLUV speelt Shakespeare's HAMLET op 31 augustus en 1 september in het Kruithuis.
regie Harold Schraven
De Bossche Jony van Beers speelt vier rollen in deze productie: ‘Hamlet is een stuk met nieuwe uitdagingen voor mij.'
29/8 - repetitiefoto´s op de binnenplaats van het Kruithuis.
Het regende wel even maar de spelers en regisseur gingen gewoon door, net als de geesten in het stuk.
Een brancard en een doodskist stonden al klaar dus dat belooft wat moois.
31/8 - opbouw 's middags en voorstelling 's avonds.
(fotoselectie volgt)
BLUV speelde eerder Agnes B. (2016) in het Kruithuis. En moeder Courage in 2014 (zie hieronder).
Harold Schraven was oa regisseur van het Miraokuls Spektaokul - 't Bosch mysterie op de Markt in sept. 2014 en oktober.
info en kaarten www.tgbluv.nl (na Den Bosch wordt Hamlet nog in een aantal plaatsen in de omgeving gespeeld)
©2018 Gerard Monté
----------2019
+ 21/6/2019 Oorlogstuig (over Roosje Glaser) - op het terrein van de Graafse Akker
première.
Dit verhaal werd al eerder (2012) in Best gespeeld in het museum Bevrijde Vleugels met andere acteurs (ong. 100) en met de nog rijdende voertuigen -jeeps, tanks, vrachtwagens- van het museum.
Nu lag het accent meer op de ervaringen van Roosje Glaser in de oorlog die danslerares werd in Den Bosch bij Crielaars, maar die door haar man (eigenaar van de dansschool) aangegeven werd bij de Duitsers omdat ze van oorsprong joods was. Volgens het stuk, gebaseerd op het boek van Paul Glaser, gebeurde dat na ruzie en scheiding uit concurrentie-overwegingen.
De mondfiatte Roosje weet zich door de oorlog heen te slaan, na in de onderduik verraden te zijn, soms met opportunistische acties. "Dansen met de vijand" heette de tentoonstelling die Nationaal Monument Kamp Vught enkele jaren geleden aan haar wijdde.
Na Vught kwam ze in Westerbork en een aantal Duitse concentratiekampen terecht. Ze werd bevrijd en kreeg van de Nederlandse regering -in de maand mei- een winterjas plus rekening daarvoor.
Ze ging later naar Amerika waar ze trouwde.
+ oktober: Oorlogstuig wordt extra gespeeld op 20, 21 en 23 oktober in de Wederkomstkerk Rijnstraat.
Oorlogstuig wordt nog gespeeld op 22 en 23 juni, verder in Someren, Best en Veghel
"Houd er rekening mee dat de voorstelling in de buitenlucht is en dat het fris kan worden. Ook kan het fijn zijn om een kussen mee te nemen voor op uw stoel."
info www.tgbluv.nl
©2019 Gerard Monté
Hieronder staan de foto's van 20/6 van de generale repetitie
waarbij licht en geluid nog ingeregeld werd.
-----
2014
Theatergroep BLUV speelde in 2014 Moeder Courage op de binnenplaats van het Kruithuis.
©2014 Gerard Monté